بولت

بولت کاران

مجموعه تخصصی ساخت و توزیع آهن آلات صنعتی و ساختمانی

در این مقاله به توضیح کوتاهی از بولت صفحه ستون ، سولت ساختمانی و بولت صنعتی میپردازیم.

بولت صفحه ستون

بولت صفحه ستون یا همان بیس پلیت ، صفحه ای فولادی است که برای پشتیبانی از ستون میان اسکلت فلزی ساختمان و ستون قرار دارد.هم چنین صفحه ستون فشار و وزن وارده بر ستون را بر روی زیر سازه انتقال و پخش می کند. کار اصلی بیس پلیت وصل کردن ستون ها به فونداسیون را بر عهده دارد.به این دلیل ستون های فولادی به تنهایی نمی توانند به زیر سازه بتنی متصل شود.

صفحه پلیت بعد از بتن ریزی بر روی پی قرار می گیرد و صفحه ستون باید به صورتی روی پی قرار بگیرد که تماما به آن متصل باشد و نباید هیچ جدایی بین صفحه ستون و پی وجود داشته باشد و چون در سطح پی پستی و بلندی هایی وجود دارد و صاف نیست ، برای از بین بردن این نوع مشکل مایعی به نام گروت استفاده می شود.برای اطلاعات بیشتر می توانید با ما در مجموعه ی بولت کاران تماس حاصل فرمایید.

بولت صفحه ستون
بولت صفحه ستون

بولت ساختمانی

ستون های ساختمانی که ساخته شده از اسکلت فلزی هستند.بارها و فشارها را که به فنداسیون ساختمان می آید را انتقال می دهند.ستون های فلزی فشار و وزن بسیاری را تحمل می کنند.به طور کلی ستون ها مسببی هستند که فشار را به پی انتقال می دهد.به همین خاطر ستون هایی در قسمت پایینی ستون ها به کار گرفته می شود تا به عنوان محکم سازی بین ستون بتن عمل کند. تعداد این نوع بولت ساختمانی برای زیر ستونی و ستون استفاده می شود از دو یا چند عدد بیشتر می تواند باشد.این اتصالات را می توان توسط بولت های ساختمانی انجام داد.

بولت ساختمانی
بولت ساختمانی

بولت صنعتی

از مهم ترین لوازم و همچنین پیوستگی هایی که در ساختمان سازی و صنعت بسیار پر کاربرد است بولت صنعتی می باشد.بولت ها به علت این که نقش بسیار مهمی که در اتصال دادن دارند مطلوبیت آن ها بسیار مهم و با ارزش است. ولی پر کاربرد ترین و رایج ترین نوع بولت که در بخش ساختمان سازی و هم در بخش صنعتی پر کاربرد است ،پیچ و مهره ها می باشد.این پر کاربردی تحولی بسیار بزرگ در صنایع به شمار می آید.

بولت صنعتی
بولت صنعتی