لوله مانیسمان

بولت کاران

مجموعه تخصصی ساخت و توزیع آهن آلات صنعتی و ساختمانی

پیش از آنکه درمورد لوله مانیسمان توضیح دهیم، بهتر است اندکی با دسته بندی لوله ها آشنا شوید.

لوله ها از لحاظ ظاهر و روش ساخت به دو دسته تقسیم میشوند:

  • لوله های درز دار : لوله هایی هستند که روی سطح خود یک درز جوش داده شده دارند.
  • لوله بدون درز : لوله هایی هستند که بر روی سطح خود هیچ درز و خط جوشی ندارند و دارای سطح صاف و یکنواختی می باشند.

در واقع لوله های فولادی بدون درز را با نام لوله مانیسمان می شناسند. از آنجایی که این مدل از لوله ها روی سطح خود هیچ خط و اتصال و جوشیی ندارد؛ از لحاظ استحکام، مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی و همچنین دما و فشار بالا از کیفیت بیشتری برخوردار هستند. لوله های مانیسمان اصولا در صنایع بسیار دقیق و حساسی که به ضریب اطمینان بالایی نیاز دارند، استفاده میشود.

در ادامه به برخی از کابردهای مهم این لوله اشاره می کنیم …

کاربردهای لوله مانیسمان

کاربرد لوله مانیسمان در مقایسه با سایر لوله های دیگر کمتر است. همانطور که در قسمت بالا به آن اشاره شد، اکثرا از این لوله ها در پروژه های حساسی که به کاربردن آنها ضروری است، استفاده میشود. از جمله مواردی که لوله های مانیسمان کاربرد دارند، هنگامی است که ماده مورد انتخابی برای انتقال، ارزش و اهمیت بسیار زیادی دارد؛ و نشت آن ممکن است خطرات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. این لوله در ساخت و ساز برخی از مواد و تجهیزات کاربرد دارد که برخی از آنها:

  • لوله های انتقال تحت فشار
  • مخازن سوخت سی ان جی
  • خط صنایع غذایی و دارویی
  • خطوط هیدرولیک
  • بویلرها و مبدل‌ها
  • صنعت برق
  • ساخت‌وساز
  • سیستم‌های لوله‌کشی و تأسیسات
  • ساخت خطوط آتش‌نشانی

انواع لوله مانیسمان

این لوله انواع مختلفی دارد که هر کدام از آنها کاربردهای متفاوتی دارند. برای نمونه لوله هایی از جنس فولاد معمولی و یا استیل که معروف ترین نوع لوله مانیسمان است. همچنین برای معرفی مدل های دیگر آن می توان به لوله هایی که از جنس فولاد آلیاژی، مس، لوله های مانیسمان HDPE، CPVC،  UPVCو لوله های از جنس پلی اتیلن اشاره کرد.

مزایای لوله مانیسمان

  1. مقاوم در برابر دماهای زیاد و خوردگی: مواد به کار رفته شده در این لوله ها باعث استحکام آنها در برابر خوردگی و پوسیدگی میشود. علاوه بر آن در مقابل عبور مواد داغ با دماهای بسیار زیاد، از مقاومت بسیار خوبی برخوردار است.
  2. یکپارچه بودن و یکنواختی : از آنجایی که لوله های مانیسمان بدون هیچگونه خط و جوش و اتصالی تولید میشوند، ساختار یکدستی دارند. این یکپارچگی بودن علاوه بر آنکه موجب زیبا تر شدن لوله های مانیسمان می شود، عملکرد آنها را نیز بهبود می بخشد.
  3. طول عمر بالا : لوله های مانیسمان از دوام بسیار مناسبی برخوردار می باشند و برای مدت زمان طولانی بدون هیچ آسیبی به عملکرد خود ادامه می دهند.

فروش لوله مانیسمان

فروش لوله مانیسمان، در سایت بولت کاران به صورت اینترنتی و غیرحضوری انجام میشود. در این سایت شرایطی فراهم شده است تا شما به راحتی بتوانید از قیمت لوله های مانیسمان شرکت های مختلف مطلع شوید. بهتر است بدانید که قیمت ها به صورت روزانه آپدیت میشوند و همچنین برای آگاهی بیشتر از قیمت ها می توانید با پشتیبانی سایت در ارتباط باشید. شرکت بولت کاران توانسته است با فروش محصولات مرغوب و درجه یک توانسته است جوابگوی بسیاری از نیازهای بازار آهن و ایران باشد و در  این مسیر تجارت زیادی را کسب کرده است. در سایت بولت کاران می توانید پس از بررسی مشخصات، کارایی، نحوه استفاده و قیمت محصول مورد نیاز خود نسبت به خرید لوله مانیسمان اقدام نمایید.